Různé akce a školení SDH Lenora

 

Více informací o společenských a sportovních akcí se dozvíte na našem Facebooku

 
 
 

_____________________________________ 

ROK 2017

17.6. - Memoriál Františka Korcha - Zbytiny

Dne 17.6. jsme se zúčastnili memoriálu Fr. Korcha ve Zbytinách.

 

FOTKY najdete na našem FACEBOOKU.

21.4. - soutěž v požárním útoku Volary 

Letos jsme měli opět dvě družstva a umístění stejné jako vloni - 2. a 4. místo. 

Fotky na našem Facebooku

4.2.  - Školení nositelů dýchací techniky 

Dne 4.2. jsme byli na druhé polovině školení nositelů dýchací techniky na polygonu v Českých Budějovicích. Nyní máme 5 nových nositelů dýchací techniky.

 
 
 
 

____________________________________

Rok 2016

20.5. - Okrsková soutěž v požárním útoku Volary

Zúčastnili jsme se soutěže v požárním útoku ve Volarech, umístili jsme se na 2. a 4. místě. Celkem 5 družstev.

14.5. - Vltava run

Umístění v soutěži Dobráci roku

Děkujeme všem, kteří pro nás hlasovali v soutěži Dobráci roku. Umístili jsme se na 25. místě z celkem 40 sborů v Jihočeském kraji. Na vítěze ztrácíme přibližně 2 200 hlasů.

 

1. místo         SDH Jáma                           2515 hlasů

2. místo         SDH Záboří u Protivína         1646 hlasů

3. místo         SDH Nemějice                     921 hlasů

                        . . .

25. místo        SDH Lenora                         302 hlasů

                        . . .

40. místo        SDH Šindlovy Dvory              10 hlasů

 

Kompletní výsledky najdete zde

____________________________________

Rok 2015

31.12. - Silvestrovská zábava

K výčtu zábav a společenských akcí, které během roku pořádáme (Josefovská zábava, oslavy sv. Floriána, Lenorská jízda a topinkiáda, Václavská zábava,...) jsme v roce 2015 obnovili tradici Silvestrovských zábav v Sokolovně. Pokud se Vám líbila i naše Silvestrovská zábava, určitě budeme v její tradici pokračovat, Vaše zpětná vazba na každou naší akci je pro nás přínosná a ty pozitivní nám navíc dodávají chuť do vymýšlení nových akcí a zdokonalování těch současných.

 

Pár fotek na našem Facebooku

Anketa

Líbila se Vám naše Silvestrovská zábava, zúčastnili by jste se jí i v tomto roce?

Ano (51)
40%

Ne (36)
28%

Nevím (41)
32%

Celkový počet hlasů: 128

11. - 12.9. - Školení strojníků a velitelů

O víkendu - v pátek a v sobotu jsme se zúčastnili školení velitelů a strojníků ve Svaté Maří pořádané HZS JčK, územní odbor Prachatice. Na školení jsme si osvěžili zdravovědu, legislativu, nové poznatky a zkušenosti z praxe.

Letos jeli na školení 3 nový velitelé družstev - Honza Pojsl, Jarda Maďar a Marek Maďar. První polovinu školení absolvovali v květnu v prostorech HZS Prachatice a nyní, na podzim, úspěšně absolvovali druhou polovinu zakončenou písemným testem s výbornými výsledky. Teď jsou z nich tedy velitelé družstev spolu s Lukášem Strapkem a velitelem jednotky Jirkou Pojslem.

Řady strojníků rozšířil Robin Toman, který úspěšně absolvoval školení strojníků a může nyní také řídit cestou k zásahu některé z našich vozidel.
 

Seznam členů JSDH/SDH Lenora

 

 

29.5. - Okrsková soutěž v požárním útoku

V pátek, 29.5. v podvečerních hodinách jsme se zúčastnili okrskové soutěže v požárním útoku ve Volarech. My jsme dali dohromady 2 družstva - mladší A a starší B. V daný termín se mohly zúčastnit pouze 2 družsva z Volar a naše 2 družstva. Po domluvě jsme používali pouze PS-12 z Volar. 

 

První místo obsadilo družstvo B z Volar, na druhém místě se umístilo naše družstvo A, následované A družstvem z Volar a B z Lenory.

23.5. - Oslavy sv. Floriána v Lenoře

 

9.5. - Slavnosti sv. Floriána Volary

V sobotu 9.4. jsme se jako každý rok zúčastnili oslav sv. Floriána ve Volarech. K poslechu a k tanci hrála Netolická pětka a i počasí vyšlo dobře.

Zde si můžete prohlédnout fotky Míry Pecky

Oslavy sv. Floriána Volary

30.4. - Stavění Májky

Ve čtvrtek 30.4. jsme jako každý rok stavěli v Lenoře na návsi májku. Na stavění nám vyšlo pěkné počasí, které se bohužel v průběhu večera mírně pokazilo.

Každý rok nás ale bývá na májce méně a méně, kluci a holky všech věkových skupin, nestyďte se k nám příští rok přidat, abychom mohli májku opět vztyčit.

 

Použité foto - Míra Pecka

Odkaz na Mírovo fotky na Rajce.net

Májka 2015

21.3. - Josefovská zábava

V sobotu 21.3. se uskutečnila v Sokolovně v Lenoře, tradiční Josefovská zábava. Sokolovna byla už před 21h plná téměř k prasknutí a na parketě bylo také pěkně těsno. Přímý přenos, to umí zkrátka parádně rozjet! Doufáme, že jste si zábavu užili a budeme se na Vás těšit na další naší akci.

V nejbližší době na oslavě sv. Floriána 23.5. v hasičárně a na podzim na Václavské zábavě.

 

Zde si můžete prohlédnout super fotky Míry Pecky.

 

Poslední vzpomínka na pana Emila Němce

 

Dne 23.2. nás tragicky opustil ve věku 62 let náš dlouholetý bratr, přítel, místostarosta SDH Lenora pan Emil Němec. Děkujeme mu za jeho celoživotní práci nejen pro náš sbor a jednotku.

S úctou budou navždy vzpomínat členové SDH Lenora.

 

 

____________________________________________________

Rok 2014

Šumavský pohár MTB 2014

Dne 28.6.2014 v sobotu jsme poskytli zázemí naší hasičárny a připravili občerstvení pro Šumavský pohár MTB 2014 pořádaný SAK Lenora. Počasí vyšlo na jedničku, zúčastnilo se přes 90 závodníků všech věkových kategorií.

Zde si můžete prohlédnout fotky: Míry Pecky

                                                Matěje Madara

FB stránky SAK Lenora

17.5.2014 - Vltava Run

Dne 17. 5. 2014 jsme spolu s ostatními dobrovolníky pomáhali zajišťovat běžecký štafetový závod Vltava Run z Kvildy do Prahy.  Náš úsek byl z Polky do Stožce. Den předem jsme celou trasu projeli a vyznačili trasu. V sobotu v 7:00 ráno jsme už byli připraveni na našich stanovištích - křižovatkách a nepřehledných úsecích po celé trati a na předávkovém místě u hřiště. Když proběhl poslední, 33 závodník, zhruba po 13:00 jsme opět celou trasu projeli a značení uklidili.

Děkujeme Martině a Adrianě Šindelářovým, Hance a Kristýně Sidorovým, Veronice Spoustové a Markétě Sušánkové za pomoc.

 Oficiální stránky Vltava Run

 

30. 5. 2014 - Stavění Májky

30.5. jsme jako každý rok stavěli v Lenoře stavěli Májku. Protože většina z nás, co ji staví, jsme hasiči, vzali jsme si letos stavění na starost jako SDH Lenora. V neděli odlpoledne jsme došli pro vzrostlý smrk do lesa a pro trochu dřeva na vatru.

Letos jsme také zajistili gril, koupili dostatečné množství klobás, a kdo měl chuť mohl si ji u nás koupit. To se stane od letošního roku pravidlem, že si budete moci na májce koupit i klobásu.

Celá akce se povedla, májka stojí, tak zase za rok! :-)

 

FOTOGALERIE MÍRY PECKY

Stavění Májky

1 | 2 >>

25. 4. 2014 - Okrsková soutěž v požárním útoku

Dne 25.4. 2014 jsme se zúčastnili pravidelné soutěže v požárním útoku ve Volarech. I přes malý zárdhel jsme se umístili na druhém místě.

 

VIDEO:

29. 3. 2014 - Školení nositelů dýchací techniky

Začátkem letošního roku jsme získali 3 ks dýchacích přístrojů značky Saturn S7 pro naší výjezdovou jednotku. Abychom mohli dýchací přístroje používat, museli jsme povinně, jako všichni členové jednotek požární ochrany včetně profesionálních hasičů absolvovat teoretické školení, školení bezpečnosti práce a praktické školení na polygonu HZS JČK v Českých Budějovicích.

Teoretické školení a školení bezpečnosti proběhlo hned během ledna u nás v přísálí Sokolovny. Byli jsme důkladně seznámeni s tím jak vypadá dýchací přístroj, jak probíhá jeho kontrola před použitím a jak ho používat. Dozvěděli jsme se jak se o přístroje starat, také jaké musí mít přístroj a lahve revize, kdo je vykonává, jak často a kdo nám je bude plnit vzduchem. Důležité bylo také školení bezpečnosti - dozvěděli jsme se, jak se chovat s dýchacím přístrojem v neznámých zakouřených prostorech s nedostatkem kyslíku.

Plni nových informací jsme už jen čekali, než na nás přijde řada na polygonu v ČB abychom měli školení kompletní. Po delší odmlce jsme se dočkali a poslední víkend v březnu vyrazili na polygon. Nakonec nás jelo osm. Po příjezdu na místo jsme se rozdělili do 4 dvojic a poté co nám kluci od profesionálů řekli co nás čeká, jsme začli s přípravou. Provedli jsme kontrolu přístroje, když bylo všechno v pořádku vydali jsme se do polygonu. Nejdříve jsme si dali pár minut na běžeckém páse a pár dřepů. Když jsme se zahřáli, vydali jsme se do útrob polygonu. Polygon je takové dvoupatrové bludiště plné různých překážek, kde chodíme po dvojicích, za téměř nulové viditelnosti a doprovázeni různými zvuky. Všichni jsme uvnitř ztrávili zhruba 20 minut. Všichni jsme ho zdolali bez problémů.

Po dvou hodinách jsme už měli všichni hotovo, školení pro nás bylo velkým přínosem, stejně tak jako dýchací přístroje v naší výjezdové jednotce. V případě požáru, kde není dostatek kyslíku - např. uvnitř hořících budov. Už nebudeme muset čekat na dobrovolné hasiče z Volar nebo profesionály z Prachatic nebo z Vimperka, ale zásah budeme moci zahájit sami.

 

Školení absolvovali: 

Pavel Fochler              Lukáš Strapek

Vít Urban                    Jaroslav Vávra   

Jiří Pojsl                     Jan Pojsl

Jaroslav Maďar            Marek Maďar

     

       Viz. O nás - Členové SDH

Polygon ČB

22.3. 2014 Josefovská zábava

Dne 22.3. proběhla  tradiční Josefovská zábava. Účast byla hojná, Sokolovna byla zaplněná na 100 % a všichni jsme si ji opravdu užili :-)

 

_________________________________________________________________________

 

ROK 2013

 

 

 

Výroční členská schůze 7.12.2013

Dne 7.12. 2013 proběhla výroční členská schůze SDH Lenora, po předchozích dobrých zkušenostech opět v Lenorské sokolovně. Letošní účast byla poměrně slabá, zúčastnilo se pouze 16 členů, většina zbylých členů byla omluvena. Na schůzi přijel také pan Rokůsek st. z Volar.

Na schůzi jsme zhodnotili zásahy za rok 2013, bilanci po našich zábavách a slavnostním otevření zbrojnice a také proběhla revize finančního hospodaření sboru. Dohodli jsme se, že bychom chtěli každý rok pořádat spolu s Josefovskou a Václavskou zábavou pořádat taky oslavy sv. Floriána v naší zbrojnici. Ta letos také spolkla největší část peněz z našeho rozpočtu. Jsme rádi, že zbrojnice je již hotová, a letos už do ní nebudeme muset investovat žádné peníze a veškeré prostředky půjdou na naše vybavení a na techniku. Dobrá zpráva pro nás všechny byla také ta, že jsme za naši práci při povodních dostali mimořádnou dotaci a ještě tento týden jsme objednali 4 ks nových zásahových přileb a 5 ks kabátů a zásahových rukavic. Ze sboru byli vyřazeni dva členové - Martin Sebera a Másílko Zbyněk z důvodu dlouhodobé neaktivity. Závěrem jsme si pochutnali na dobrých párcích... :-)

 

Vyznamenáni byli letos tito členové:

Robert Belák - Věrnostní stužka za 30. let obětavé práce

Bohuslav Papoušek - Věrnostní stužka za 40.let obětavé práce

Jan Pocklan - Věrnostní stužka za 50. let obětavé práce

Jiří Študlar - Čestné uznání

Bohuslav Papoušek - Čestné uznání

Bedřich Karpf - Čestné uznání

Josef Kovář - Čestné uznání

 

Václavská zábava - 28.9.2013

Dne 28.9.2013 proběhla v sokolovně v Lenoře Václavská zábava. O hudební doprovod se postarala kapela Přímý přenos, kterou si nemůžeme každý rok vynachválit. Účast byla opravdu velká.

 

Naše fotky na Facebooku

Fotky od Míry Pecky

Václavská zábava 2013

1 | 2 >>

Školení strojníků a velitelů

Strojníci a velitelé naší výjezdové jednotky se zúčastnily 13. a 14. 8. 2013 povinného školení velitelů a strojníků - letos ve Svaté Maří. Toto školení je pro jednotky zařazené do kategorie JPO/5 (zatím i JSDH Lenora) povinné vždy jednou za pět let, my se ale pokud můžeme, zúčastňujeme se každý rok, abychom neustále prohlubovali naše znalosti. Součástí školení je vždy zdravověda, teoretická část, (jiná pro velitele i strojníky), praktická část a závěrečný test.

 

Když jsme v pátek v 7:00 dorazili do Svaté Maří, byli jsme jedni z prvních a tak jsme pomáhali se stavbou stanů, kde bude probíhat teoretická výuka. Poté co jsme dostavěli stany a dorazil i zbytek hasičů, přijel lékař ze ZZS, který nám oživil základy první pomoci, upozornil nás na nejčastější chyby a sami pak jsme si vyzkoušeli oživování ,,anduláka".

Pak jsme se strojníci a velitelé přesunuli do svých stanů, kde probíhala teoretická výuka pod vedením profesionálních hasičů z Prachatic. Hasiči a hasičky z Netolic nám poté uvařily dobrý oběd a po obědě jsme pokračovali ve výuce asi do 17:00.

Druhý den jsme začínali až v 8:00. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. První si v praxi vyzkoušela dálkovou dopravu vody a hašení v těžkém zásahovém obleku proti sálavému teplu. Druhá skupina - ve které jsme byli my si zkusila stavbu dekontaminační sprchy, improvizované dekontaminace pomocí zavodněných hadic B a práci v protichemickém oděvu Sunit IV, který jsem si vyzkoušel na vlastní kůži. Když jsme zase vše uklidili, následoval závěrečný test ve stanech, když jsme všichni napsali test, dali jsme si oběd a plni nových poznatků jsme odjeli domů.                                                                                  

 

Školení se letos zúčastnili:

Strojníci - Honza Pojsl                Velitelé - Jirka Pojsl (vel. jednotky)

                Pavel Fochler                             Lukáš Strapek (vel. družstva)

                Víťa Urban

 

Fotky od Lucky z SDH Strážný

Školení velitelů a strojníků

Slavnostní otevření nové požární zbrojnice

V sobotu 31.8.2013 proběhlo slavnostní otevření nové požární zbrojnice při příležitosti oslav 120 let od založení sboru. S přestavbou zbrojnice jsme začali 12.11.2011 plni elánu a zbrojnici rekonstruovali až do posledního týdne před slavnostním otevřením. Celkové náklady činili 122 180,- Kč. Část peněz jsme dostali od obce Lenora, mnoho jsme toho dostali od sponzorů z řad firem, ale i občanů Lenory a nemalou částku jsme uvolnili z našich zdrojů, kterou bychom jinak použily na modernizaci vybavení, techniky, či nákupu nového vybavení. Velké poděkování patří především obci, která nám poskytla prostory k vybudování zbrojnice, kterou jsme si jako hasiči vybudovali sami.

Teď zpátky k sobotnímu odpoledni. Ve 14:00 bylo už u nás před zbrojnicí plno a veselo jak má být, děkujeme všem co se zúčastnily a i za slova chvály na adresu naší zbrojnice. Děkujeme za účast zástupcům sborů ze Strážného, Horní Vltavice a především z Volar, také starostce OSH Prachatice paní Heleně Fiedlerové, panu Filipovi a v neposlední řadě starostce obce Lenora paní Krnákové. Obrovská účast na otevření nás opravdu potěšila a byli bychom rádi kdybychom se mohli takto scházet každoročně, buď na sv. Floriána nebo třeba na loučení s létem.

 

Za hudební doprovod a krásné fotografie opět děkujeme Mírovi Peckovi, zde je odkaz na jeho stránky.

 

Anketa

Byli by jste pro, abychom pořádali podobnou akci pravidelně? Např. oslavy sv. Floriána?

Ano (1 145)
64%

Ne (647)
36%

Celkový počet hlasů: 1792

Pár fotek z otevíračky

1 | 2 >>

Lenorská jízda

Dne 24. srpna 2013 se obnovila tradice každoroční Lenorské jízdy, která pomalu uzavírá vodáckou sezónu v Lenoře. Tentokrát nám ale paní Bláhová z půjčovny lodí Votus nabídla že nám v případě spolupráce daruje veškerý výtěžek z Lenorské jízdy jako sponzorský dar. Účast na Lenorské jízdě byla opravdu hojná, jelo 20 lodí a 44 lidí a dva psi :-) Na vstupném se vybralo 4 500,- Kč za které všem zúčastněným opravdu děkujeme, peníze využijeme nejspíše na dovybavení jednotky nebo nové zbrojnice.

Kompletní fotogalerii z jízdy naleznete ZDE

Celou jízdu nafotil Míra Pecka - děkujeme.

 

 

Fotky z Lenorské jízdy